fbpx

SCHEMA BARN OCH UNGDOM VT 2020

PÅ GRUND AV CORONAVIRUSET ÄR ALL SCHEMALAGD TRÄNING INSTÄLLD!

TILLS VIDARE ERBJUDER VI UTOMHUSTRÄNING:
KLICKA HÄR FÖR MER INFO

Måndag

  • 12-14 ÅR (CIRKELFYS) Kalle och Calle · Karatedojon
    17.00 - 18.00

Onsdag

  • 8+9 MON (Blått bälte + Orange bälte med streck Ann, Mattias och Philippa · Danssalen och aikidodojon
    17.00 - 18.00
  • 6 MON (Gult bälte) Anders och Amanda · Karatedojon
    18.00 - 19.00
  • 7 MON (Blått bälte med streck) Thomas · Karatedojon
    18.00 - 19.00
  • 5-1 MON (Gult bälte med streck - Brunt bälte med streck) Ella, Jonas och Jörgen · Karatedojon
    19.00 - 20.00
  • NYBÖRJARE (TERMIN 2) 11-14 ÅR Ricardo · Aikidodojon
    19.00 - 20.00

Torsdag

  • NYBÖRJARE (TERMIN 2) 8-9 ÅR Ewelina, Sebbe och Michael · Aikidodojon och karatedojon
    17.00 - 18.00
  • NYBÖRJARE (TERMIN 2) 9-10 ÅR Fanny och Tommi · Danssalen
    17.00 - 18.00

Lördag

  • NYBÖRJARE (TERMIN 2) 9-10 ÅR Fanny och Tommi · Karatedojon
    09.00 - 10.00
  • 8+9 MON (Blått bälte + Orange bälte med streck Fanny, Philippa och Francoise · Karatedojon
    10.00 - 11.00
  • NYBÖRJARE (TERMIN 2) 8-9 ÅR Lars-Åke · Danssalen
    10.00 - 11.00
  • 6 MON (Gult bälte) Mikael · Karatedojon
    11.00 - 12.00
  • 7 MON (Blått bälte med streck) Anders · Karatedojon
    11.00 - 12.00
  • 5-1 MON (Gult bälte med streck - Brunt bälte med streck) Adam och Daniel · Karatedojon
    12.00 - 13.30

Söndag

  • NYBÖRJARE (TERMIN 2) 11-14 ÅR Tommi, Amanda och Philippa · Karatedojon
    11.00 - 12.00
  • 8-18 ÅR (KUMITE) Simon, Sanne och Sebbe · Aikidodojon
    11.00 - 12.30

Måndag

  • 12-14 ÅR (CIRKELFYS) Kalle och Calle · Karatedojon
    17.00 - 18.00

Onsdag

  • 5-1 MON (Gult bälte med streck - Brunt bälte med streck) Ella, Jonas och Jörgen · Karatedojon
    19.00 - 20.00

Lördag

  • 5-1 MON (Gult bälte med streck - Brunt bälte med streck) Adam och Daniel · Karatedojon
    12.00 - 13.30

Onsdag

  • 6 MON (Gult bälte) Anders och Amanda · Karatedojon
    18.00 - 19.00

Lördag

  • 6 MON (Gult bälte) Mikael · Karatedojon
    11.00 - 12.00

Onsdag

  • 7 MON (Blått bälte med streck) Thomas · Karatedojon
    18.00 - 19.00

Lördag

  • 7 MON (Blått bälte med streck) Anders · Karatedojon
    11.00 - 12.00

Söndag

  • 8-18 ÅR (KUMITE) Simon, Sanne och Sebbe · Aikidodojon
    11.00 - 12.30

Onsdag

  • 8+9 MON (Blått bälte + Orange bälte med streck Ann, Mattias och Philippa · Danssalen och aikidodojon
    17.00 - 18.00

Lördag

  • 8+9 MON (Blått bälte + Orange bälte med streck Fanny, Philippa och Francoise · Karatedojon
    10.00 - 11.00

Onsdag

  • NYBÖRJARE (TERMIN 2) 11-14 ÅR Ricardo · Aikidodojon
    19.00 - 20.00

Söndag

  • NYBÖRJARE (TERMIN 2) 11-14 ÅR Tommi, Amanda och Philippa · Karatedojon
    11.00 - 12.00

Torsdag

  • NYBÖRJARE (TERMIN 2) 8-9 ÅR Ewelina, Sebbe och Michael · Aikidodojon och karatedojon
    17.00 - 18.00

Lördag

  • NYBÖRJARE (TERMIN 2) 8-9 ÅR Lars-Åke · Danssalen
    10.00 - 11.00

Torsdag

  • NYBÖRJARE (TERMIN 2) 9-10 ÅR Fanny och Tommi · Danssalen
    17.00 - 18.00

Lördag

  • NYBÖRJARE (TERMIN 2) 9-10 ÅR Fanny och Tommi · Karatedojon
    09.00 - 10.00
No events available!