NYA DATUM FÖR UPPSALA KUMITE CUP 2017!

Uppsala Kumite Cup poster

 

RESULTAT UPPSALA KUMITE CUP DELTÄVLING 2

resultat_uppsala_kumite

BARN 31-33 KG

1 MAX ARVIDSLUND                 STORA HÖGA 7 P

2 ALEXANDER KARLKVIST       HUSKVARNA 6 P

3ARVID VIKETOFT                       UPPSALA         5 P

 

BARN 36-38 KG

1 TURE PALMBORG                   BRYNÄS           7 P

2 ALVIN BERGENSTRÅLE             GEFLE               6 P

3 DENIZ ARAZ                                   STOCKHOLM 5 P

4 ELLEN JOHNSSON                       UPPSALA         4 P

 

BARN 38-40 KG

1 RUBEN AGNÈ                             OYAMA           7 P

2 JONATHAN GRUVENSTRÖM    GÄVLE             6 P

3 BIANCA BALLAY                            STORA HÖGA 5 P

4 ALEXANDER AHLÈN                   UPPSALA         4 P

 

BARN 50-53 KG

1 FELICIA BJÖRKHOLM         UPPSALA         7 P

2 DOMINIC STEADSON               BRYNÄS           6 P

 

UNGDOM FLICKOR 45-50 KG

1 NELLY ARVIDSSON               STOCKHOLM   7 P

2 DENISE BLOM                              OYAMA             6 P

 

UNGDOM FLICKOR 50-55 KG

1 EMELIE GUNNARSSON         STORA HÖGA 7 P

2 NIKOLINA BÖHM                          STORA HÖGA 6 P

3 MI PASANEN                                   OYAMA             5 P

 

UNGDOM POJKAR 39-44 KG

1 HAMPUS HANSSON                STORA HÖGA   7 P

2 OLLE BRANDSDORF                     STOCKHOLM   6 P

3 LUKAS LINDQVIST                        GÄVLE               5 P

 

UNGDOM POJKAR 48-51 KG

1 KEVIN KRISTENSSEN            STORA HÖGA 7 P

2 KIAN ESFANDIARI                       UPPSALA         6 P

 

 

 

 

KADETT FLICKOR 47-51 KG

1 PY PASANEN                             OYAMA               7 P

2 SMILLA MALBERG                      HUSKVARNA     6 P

 

KADETT FLICKOR 62-67 KG

1 SOFIA SVENSSON                 STORA HÖGA  7 P

2 MOA SHARP                                STORA HÖGA   6 P

3 JENNIFER CUTHILL                UPPSALA           5 P

 

KADETT POJKAR 58-63 KG

1 OMID SHIRZAD                    BRYNÄS             7 P

2 YOUSUF JANALDA                   UPPSALA           6 P

 

KADETT POJKAR 52-57 KG

1 ANGELOS EFSTATHIOU    UPPSALA           7 P

2 WILLIAM ERIKSSON                STOCKHOLM   6 P

3 NOUBAR YOULFAYAN              UPPSALA           5 P

 

JUNIORER POJKAR 55-60 KG

1 JONATHAN GRUBERG       UPPSALA           7 P

2 ARMIN MOHAMMADI             UPPSALA           6 P

 

JUNIORER POJKAR 63-68 KG

1 MAHDI REZAIRE                 STOCKHOLM   7 P

2 OMID RAHIMI                       UPPSALA           6 P

 

SAKNADE MOTSTÅNDARE

1 MARIJA GORLOVA             STOCKHOLM   7 P

1 KARL NORDHALL               UPPSALA         7 P

1 JONATHAN COSTA             UPPSALA         7 P

1 HANNES HULT                     STORA HÖGA 7 P

 

 

RESULTAT UPPSALA KUMITE CUP 3 SAMT TOTALT

 

 

BARN 31-34 KG

  1. KARLQVIST ALEXANDER              HUSKVARNA
  2. ARVIDSSON MAX                             STORA HÖGA
  3. JOHANSSON LILO                            RONIN DO
  4. GRAPE ALEXANDRA                       RONIN DO
  5. LINDQVIST LUKAS                          GÄVLE

 

SEGRARE TOTALT: KARLQVIST ALEXANDER HUSKVARNA

 

BARN 37-40 KG

  1. KARLQVIST MICHELLE                    HUSKVARNA
  2. AHLÈN ALEXANDER                         UPPSALA
  3. GRUVESTRÖM JONATHAN             GÄVLE
  4. BERGENSTRÅLE ALVIN                   GEFLE
  5. PALMBORG TURE                              GÄVLE
  6. ARAZ DENIZ                                         SKK
  7. WAGRELL ENZO                                 UPPSALA

 

SEGRARE TOTALT: GRUVESTRÖM JONATHAN GÄVLE

 

BARN 46-51 KG

  1. BJÖRKHOLM FELICIA                       UPPSALA
  2. JOULFAYAN GEORGE                        UPPSALA

 

SEGRARE TOTALT: BJÖRKHOLM FELICIA UPPSALA

 

 

UNGDOM FLICKOR 42-44 KG

  1. ARVIDSSON NELLY                             SKK

 

SEGRARE TOTALT: ARVIDSSON NELLY SKK

 

 

UNGDOM FLICKOR 45-48 KG

  1. SUNDELL SMILLA                              RONIN DO
  2. MASKAN ARINNA                               UPPSALA

 

SEGRARE TOTALT: SUNDELL SMILLA RONIN DO

 

UNGDOM FLICKOR 49-54 KG

  1. GUNNARSSON EMELIE                     STORA HÖGA
  2. PASANEN MI                                         OYAMA

 

SEGRARE TOTALT: GUNNARSSON EMELIE STORA HÖGA

 

UNGDOM POJKAR 40-45 KG

  1. HANSSON HAMPUS                            STORA HÖGA
  2. BRANDORF OLLE                                SKK

 

SEGRARE TOTALT: HANSSON HAMPUS STORA HÖGA

 

 

UNGDOM POJKAR 47-52 KG

  1. ESFANDIARI KIAN                                UPPSALA

 

SEGRARE TOTALT:   ESFANDIARI KIAN UPPSALA

 

UNGDOM POJKAR 55-60 KG

  1. HULT HANNES                                        STORA HÖGA

 

SEGRARE TOTALT:   HULT HANNES         STORA HÖGA

 

KADETT FLICKOR 47-52 KG

  1. MALMBERG SMILLA                              HUSKVARNA

 

SEGRARE TOTALT: MALMBERG SMILLA HUSKVARNA

 

KADETT FLICKOR 60-65 KG

  1. CUTHILL JENNIFER                                UPPSALA

2 JOULFAYAN ADREANA                                 UPPSALA

 

SEGRARE TOTALT: CUTHILL JENNIFER   UPPSALA

 

KADETT FLICKOR 70-75 KG

  1. SHARP MOA                                                STORA HÖGA
  2. SVENSSON SOFIA                                     STORA HÖGA

 

SEGRARE TOTALT: SVENSSON SOFIA        STORA HÖGA

 

KADETT POJKAR 47-52 KG

  1. KRISTENSSEN KEVIN                             STORA HÖGA

 

SEGRARE TOTALT: KRISTENSSEN KEVIN  STORA HÖGA

 

KADETT POJKAR 54-59 KG

  1. JOULFAYAN NOUBAR                             UPPSALA
  2. SHIRZAD OMID                                         BRYNÄS
  3. EFSTATHIOU ANGELOS                         UPPSALA
  4. JAMALDA YOUSUF                                   UPPSALA

 

SEGRARE TOTALT: SHIRZAD OMID              BRYNÄS

 

JUNIORER POJKAR 55-60 KG

  1. RAHIMI OMID                                            UPPSALA
  2. MOHAMMADI ARMIN                             UPPSALA

 

SEGRARE TOTALT: RAHIMI OMID               UPPSALA

 

 

 

 

DOMARNAS PRIS: KARLQVIST MICHELLE   HUSKVARNA

HEDERSPRIS:         JOULFAYAN NOUBAR      UPPSALA

HEDERSPRIS:          JOHANSSON LILO             RONIN DO